Kurz vaření: 1. Rezervace

Michal se rozhodl, že pro své oddělení zařídí teambuilding. Po prohlédnutí stránek se chtěl domluvit na dalším postupu, tak se mi ozval přes poptávkový formulář. Účastníků bylo 30 a s 1-2 měsíčním předstihem hledal termín v průběhu ledna po Novém roce. Dal jsem na výběr z několika termínů podle vytíženosti Gastrostudia JIP, kde se kurzy vaření konají. A protože kapacita je 12-18 účastníků na kurz, rozdělili jsme akci na dva týmy (večery). Michal dostal prostor zorganizovat termíny interně a odsouhlasené termíny jsme vzájemně zarezervovali.

Kurz vaření: 2. Služby a platba

Prostřednictvím e-mailové komunikace jsme dohodli menu, sortiment, a všechny další náležitosti dle Michalových přání a rozpočtu, podle kterých se odvíjela cena celé akce. Díky transparentní komunikaci měl Michal o všem přehled a já mu mohl připravit nabídku na míru. Platbu uhradil na fakturu předem. Není ovšem problém domluvit se na zálohové faktuře. Více informací zde. V tuto chvíli jsme přebral organizační otěže, kdy zajišťuji vybavení, zástěry, suroviny, nápoje, prostory. Michal nemusel řešit vůbec nic. Následně jsme s Michalem domluvili čas příjezdu. E-mailem obdržel adresu místa konání a informaci o začátku akce s časovou rezervou.

Kurz vaření: 3. Průběh akce

Všichni účastníci dorazili na místo konání, kde na ně čekal welcome drink, prostor k uvolnění a oddychu z pracovního shonu, popovídání a amuse bouche od šéfkuchaře. Aniž by si toho tým všiml, byli všichni účastníci vtipně a efektivně rozděleni do menších týmů. Všichni jsme vyrazili ke svým pracovním pozicím, které jsme si připravili a v tento moment se odstartovala ta pravá zábava. Společně jsme začali připravovat předkrm a hlavní chod, v průběhu času jsme prokládali vaření zajímavými tipy, vtipnými historkami a debatou o jídle. Vedle kuchařských technik jsme dali prostor i kreativitě a každý si naservíroval jídlo podle svého vkusu nebo mě zkusil trumfnout :), a že se to i dařilo. Každý si nakonec jídlo vychutnal a byl i čas na sdílení prožitků, emocí a názorů. Absolutním bonusem všeho je zařízený úklid během akce i po ní, takže se všichni mohli 100% soustředit na vaření.

Máte zájem i o svůj kurz vaření?